Нещодавно в українському законодавстві відбулися зміни, відповідно до яких реалізація арештованого майна відтепер буде здійснюватися через систему Prozorro.Продажі. Такі зміни до законодавства України внесло Міністерство юстиції.

При цьому система Прозорро.Продажі виступає в якості адміністратора ЕТМ – електронного торгівельного майданчику, а самі торги будуть проводитися на спеціальних онлайн платформах. Детельніше про реалізацію арештованого майна можна дізнатися тут https://sale.uub.com.ua/news/yak-kupyty-areshtovane-majno-v-systemi-prozorro-prodazhi.

Як відбувається продаж арештованого майна

З 2014 року в Україні запрацювала система СЕТАМ, яка була створена спеціально для реалізації арештованого майна, що виставляється на продаж виконавчою службою. Також через цю систему здійснюється продаж майна збанкрутілих підприємств, банків та фізичних осіб. Серед реалізованих об’єктів може бути нерухомість, земля, побутові товари, транспортні засоби, тощо. В цій системі, на відміну від системи Прозорро, арештоване майно продається примусово. Тобто на його продаж згода власника не потрібна.

В свою чергу реалізація арештованого майна через систему Прозорро.Продажі можлива лише добровільно.

Завдяки тому, що в сфері продажу проблемного майна відбулися зміни,  відтепер використовується не тільки система СЕТАМ, але й Прозорро.Продажі, значно розширилося коло осіб, готових його придбати по справедливій ціні.

Раніше майно банкрутів, що було арештовано, продавалося закрито і серед «своїх». Отримати право придбати цікавий лот було непросто. Дуже часто такі схеми продажу супроводжувалися хабарництвом та змовами, із-за чого майно продавалося дуже дешево. Це призводило до того, що боржники та кредитори втрачали свої кошти. Але наразі таке майно може бути продане за допомогою прозорої електронної системи, в якій немає місця змовам та хабарництву.

Переваги продажу арештованого майна через Прозорро

Через Прозорро.Продажі арештоване майно може бути продане по ціні, що приближена до ринкової, так як за товар буде розгортатися конкурентна боротьба між учасниками. Розширення кола покупців позитивно вплине на визначення кінцевої ціни лоту. Крім цього, так як онлайн аукціони проводяться швидко і у них приймає участь багато потенційних покупців, будь-яке майно продається досить швидко і по справедливій ціні.

Аукціон проводиться в декілька етапів, на кожному з яких учасники роблять свої ставки. Перемагає той, чия ставка до кінця третього етапу виявиться найбільшою. Дізнатися більше про те, як в Україні працюють онлайн аукціони та що на них продається, можна тут sale.uub.com.ua.

В якості організатора торгів арештованим майном може виступати державна виконавча служба чи приватний виконавець. Отримані від продажу такого майна кошти підуть на погашення кредитних зобов’язань перед кредиторами та інших боргів. Завдяки налагодженій системі збуту арештованого майна вимоги кредиторів задовольняються в більшому обсязі, ніж це було раніше, коли майно боржників продавалося на закритих та непрозорих торгах.

Рубрики: Блог