Головним завданням УЕБ www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ є формування національних орієнтирів цін на енергоносії. За умови дотримання пунктів забезпечення високого рівня мобільності та використання обмінних інструментів.

Дотримання умов допоможе уникнути різних складностей, включаючи: механізми корупції, сірі схеми та неконтрольовані коливання котирувань. Зараз товарна біржа «Українська енергетична біржа» є особливо лояльним і надійним джерелом для ознайомлення з ринковими цінами на природний газ. Доказом прозорості формування ринкових цін є публікація котирувань біржі провідними аналітичними агентствами.

Ціна на газ в Україні на публічному оптовому ринку зароджується на основі котирувань на біржі УЕБ. Ціни орієнтовані на конкретне джерело. Для населення вартість кубометра газу в Україні зароджується на основі ринкових цін, які оновлюються щомісяця. Також допустимо формувати ціну для населення на основі гарантованої ціни. Ціна на газ безпосередньо залежить від встановленоготарифів на транспортування газу та торгової націнки підрядників. За останні кілька місяців ціни на природний газ дещо коливалися.

Згідно з останніми короткостроковими прогнозами енергетики, «Українська енергетична біржа» очікує, що запаси природного газу залишатимуться нижче історичного рівня в цю пору року. Щороку ТБ «Українська енергетична біржа» прогнозує, що в 2021 році середня ціна природного газу для реєстрації становитиме більш 3,10 доларів за мільйон БТЕ, зростаючи до майже 3,25 доларів.

Останні дані вартості природного газу

За результатами торгів в«Українській енергетичній біржі» від 20.01.2021 року середньозважена вартість газу з щомісячного джерела обчислюється шляхом розподілу загальної ціни укладених угод.

У той же час показник ПДВ з продажу та купівлі цього джерела незмінно враховується у загальній вартості закупівель та продажів цього джерела в результаті угод, укладених у кожен момент продажу.

Формула розрахунку: Вартість газу = (Вартість (євро / МВт-рік) + середня вартість логістичних затрат для європейських газопроводів (3 євро / МВт-рік)) * 10,62 (розрахунковий коефіцієнт МВт-рік у кубічних метрах)) * Курс євро НБУ станом на дата + (4.45 (тариф для пункту входу в газотранспортну систему країни) * 1.45 (показник для замовлення потужності на наступний день) * ставка НБУ на дату) + ПДВ

Всім, хто цікавиться енергетикою. Звичайно, ціни на природний газ потрібно контролювати, але Українська енергетична біржа має надходження від інших джерел, крім природного, що забезпечує захист від коливань цін на природний газ.

Рубрики: Блог