У зв’язку зі змінами, що нещодавно сталися в українському законодавстві, продаж держмайна та державні закупівлі здійснюються виключно через систему відкритих електронних торгів Прозорро.Продажі. При цьому прийняти участь у публічному тендері можуть усі бажаючі. Доступ до актуальних аукціонів є відкритим 24 години на добу. Дані оновлюються в режимі реального часу, тому інформація щодо продажу завжди є актуальною.

В системі Прозорро.Продажі акредитовано 40 торгівельних майданчиків, що працюють в онлайні. Серед них особливо виділяється УУБ – Українська універсальна біржа, що була створена більше двадцяти років тому. Тут, як і на інших торгівельних платформах, авторизованих системою Прозорро, кожен день з’являються нові лоти, серед яких може бути державне, комунальне чи навіть приватне майно.

Що продається на УУБ

Цей торгівельний майданчик проводить аукціони щодо продажу таких видів майна: нерухомості, земельних ділянок, майна банкрутів, металобрухту, необробленої деревини, обладнання, транспортних засобів та іншого. Тут також працює ринок землі, про який дізнатися більше можна тут https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh. З 2016 року УУБ почала співпрацювати с антикорупційним стартапом – системою Прозорро. На УУБ проводяться державні закупівлі та продаж держмайна.

Як придбати товар на електронному майданчику

Для того, щоб стати повноцінним учасником змагання за право купити лот, потенційному покупцеві потрібно зареєструватися на сайті торгівельної біржі, обрати товар та сплатити реєстраційний внесок. Його розмір буде вказаний в описі лоту.

У випадку, якщо ваша ставка виявиться найбільшою та вас буде визначено переможцем торгів, ви зможете придбати лот та підписати з продавцем договір купівлі-продажу. На це система дає деякий час. Якщо переможець не встигне сплатити повну вартість товару у визначений термін, то право на придбання лоту перейде до іншого учасника торгів – того, хто запропонував другу за розміром суму за товар.

За ходом торгів уважно слідкують працівники біржі, контролюючі органи та суспільство, тому тут немає місця для корупції та домовленостей. Ця платформа постійно удосконалюється, завдяки чому працювати на ній стає ще зручніше. Усього наразі налічується близько 40 таких майданчиків, але УУБ є найпопулярнішою, тому що тут підписується до 80% усіх угод з продажу держмайна та майна комунальної форми власності.

Рубрики: Блог